Mennica Polonia

Mennica Polonia to efektowne produkty kolekcjonerskie, łączące nowoczesny design z tradycyjnymi symbolami oraz wzornictwem. Projekty tworzone są z myślą o promowaniu walorów Polski, tj. najważniejszych wydarzeń, wybitnych postaci, charakterystycznych zwierząt oraz zachwycających miejsc.

Pierwszymi realizacjami Mennicy Polonia są „Trójki”, czyli numizmaty kolekcjonerskie o nominale 3 denary. Numizmaty te zostały stworzone z chęci podtrzymania tradycji emisji okolicznościowych monet 2 zł, które przez 20 lat tworzyły zbiory kolekcjonerów.

„Trójki” mają bardzo zbliżony wygląd do okolicznościowych „dwójek”. Są wykonane z tego samego materiału (Nordic Gold) i w tej samej średnicy (27 mm), można więc kolekcjonować je razem z dotychczasowym zbiorem monet 2 zł – w tych samych albumach, kapslach oraz innych opakowaniach. Awers „trójek” jest niezmienny. Widnieje na nim nominał i rocznik numizmatu oraz wizerunek orła w koronie, nawiązujący do orła Zygmunta Augusta z 1568 roku. Rewers tradycyjnie będzie poświęcony elementom dziedzictwa narodowego Polski.

Numizmaty kolekcjonerskie Mennicy Polonia, to odpowiedź na potrzeby Kolekcjonerów, a także propozycja dla wszystkich, którzy w ten sposób chcą pielęgnować polskie dziedzictwo narodowe.

Prezentowane produkty nie są prawnym środkiem płatniczym