Mennica Polonia Logo

10-lecie beatyfikacji Jana Pawła II

  • “10-lecie beatyfikacji Jana Pawła II” - pierwszy walor kolekcjonerski Mennicy Polonia wykonany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
  • awers: wizerunek papieża św. Jana Pawła II w liturgicznym stroju i w geście błogosławieństwa.
  • rewers: Bazylika Mniejsza Ofiarowania NMP w Wadowicach, rodzinnym mieście Jana Pawła II, cytat z orędzia wygłoszonego przez papieża podczas Światowych Dni Pokoju w 2002 roku “Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia” oraz, towarzyszący produktom Mennica Polonia, orzeł w koronie nawiązujący do orła Zygmunta Augusta z 1568 roku jako symbolu państwa polskiego.

  • Prezentowany produkt nie jest prawnym środkiem płatniczym.
Nominał Rozmiar Nakład standard Nakład specimen Data emisji Materiały marketingowe
100 denarów 150x77 mm 15 000 szt 250 szt 19.07.2021 r. POBIERZ

100-lecie urodzin Stanisława Lema


specimen
  • “100-lecie urodzin Stanisława Lema” - walor kolekcjonerski Mennicy Polonia wykonany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
  • awers: Wizerunek Stanisława Lema z siedzącym na jego ramieniu robotem, charakterystycznym elementem, pojawiający się w wielu jego powieściach. Temat awersu nawiązuje również do powieści “Solaris”, najpopularniejszej książki Stanisława Lema, która dała początek światowej sławie pisarza. Elementy graficzne przedstawiają planetę Solaris oraz jej dwa słońca - czerwone i niebieskie.
  • rewers: Rewers nawiązuje do kolejnej powieści Stanisława Lema pt. “Niezwyciężony”. Grafika przedstawia statek kosmiczny - “Niezwyciężony”, który transportował załogę na planetę Regis III (również ujętej na grafice), na której rozegrała się akcja książki. Mikroroboty widniejące na grafice, będące zagrożeniem dla głównych bohaterów powieści, zostały przedstawione w formie adaptacji liter nazwiska Stanisława Lema. Przedstawiony obraz jest wizualizacją projektu graficznego waloru kolekcjonerskiego, który docelowo wzbogacony będzie o elementy zabezpieczające.

  • Prezentowany produkt nie jest prawnym środkiem płatniczym.
Nominał Rozmiar Nakład standard Nakład specimen Data emisji Materiały marketingowe
100 denarów 150x77 mm 10 000 szt 250 szt 12.09.2021 r. POBIERZ